top of page

                     Raya Mimarlık, arsa alım satımı yapmaktadır. Eğer arsanızı satmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

                  Arsa üretimi olmayan bir unsurdur. Dünya üzerinde insanların tarih boyunca sahip olmaya çalıştıkları hatta uğruna savaştıkları bir gerçektir.

Onu bu kadar önemli kılan eşsiz olmasıdır.

Hiçbir arsa birbiri ile aynı değildir. Bazıları sadece aynıymış gibi gözükse de hiçbir zaman aynı değildir. 

Manzarası, Zemin değerleri, Merkeze yakınlığı ya da sessiz bir bölgede olmasından tutun da okula yakınlığı birileri için önemli iken , hastaneye yakın olması ya da hava alanına yakın olması önemli kılar. Ne olursa olsun arsa insanoğlu var olduğu sürece önemini kaybetmeyecek bir unsurdur.

                  Biz Raya Mimarlık olarak bu değerin bilincinde bir anlayışla şehir planlamaların çok ciddi olarak yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Burada yetki sahibi olan kurumlar, belediyeler işe siyasi olarak bakmadan insan ihtiyaçlarını ve gelecek elli yılın belki de yüz yılın planlamalarını yaparak hareket etmeleri gerekmektedir. 

                  Arsa imalatı, arsa üzerine yapılacak binalar bir ülkenin medeniyetinin bir göstergesidir. Medeniyetin ve o ülkenin gelişmişliğini gösteren en önemli unsur planlı bir şehircilik ve inşaat edilmiş planlı binalarıdır. Yaşadığımız yüzyılda başka bir ülkeye gittiğimizde oranın dağlarını tepelerini değil şehirlerini görüyor ve ona göre değerlendirme yapıyoruz. İstanbul, Newyork , Paris, Berlin, Tokyo ve daha bir çok şehir hep mimarileri ile anılır. Bu formülü gözden kaçıran ülkeler yanlış planlamalar ile çirkin bir şehirleşme oluşturmuşlar bunun sonunda da dünyayı gezip dolaşan turistler o şehre itibar etmemişler ve doğal olarak da ekonomik olarak gelişmemişlerdir.  Arsa almadan önce Raya Mimarlığa danışın.

                                                             

bottom of page